Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczewsku - Opieka wytchnieniowa

Informacje

Opieka wytchnieniowa

Artykuły

 • PROGRAM „OPIEKA WYTCHNIENIOWA” – DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO – EDYCJA 2024

  Gmina Kluczewsko przystąpiła do resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej  „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego  – edycja 2024 – finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. Realizatorem Programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczewsku.

  W ramach Programu Gmina Kluczewsko planuje zrealizować 2100 godzin usług obejmując usługami 10 osób niepełnosprawnych. Realizacja usług potrwa  do grudnia br.  Na realizację zadania pozyskano środki Ministerstwa Rodziny  i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Solidarnościowego w wysokości 85 680,00 zł  (tj. 84 000,00 zł   na realizację programu oraz 1 680,00 zł na koszty obsługi programu).

  Adresatami Programu są członkowie rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem  o niepełnosprawności i osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniem niepełnosprawności, którzy wymagają usług opieki wytchnieniowej.

  Czytaj Więcej o: PROGRAM „OPIEKA WYTCHNIENIOWA” – DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO – EDYCJA 2024
 • PROGRAM OPIEKA WYTCHNIENIOWA – EDYCJA 2024

  Gmina Kluczewsko przystępuje w 2024 roku do Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja  2024, realizowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. Realizatorem programu będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczewsku

  Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. Dziećmi do ukończenia 16 roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności,
  2. Osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności ( zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ( Dz.U. z 2023 r. poz.100, z późn.zm))
  • poprzez umożliwienie uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej, tj. odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki nad osobą z niepełnosprawnością przez zapewnienie czasowego zastępstwa w tym zakresie. Usługi opieki  wytchnieniowej mogą służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby z niepełnosprawnością w sytuacji, gdy członkowie rodzin lub opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.
  Czytaj Więcej o: PROGRAM OPIEKA WYTCHNIENIOWA – EDYCJA 2024